Бельгія надасть Україні ракети Sea Sparrow

Бельгія придбала у Німеччині ракети Sea Sparrow, які передасть Україні.

Військову допомогу у Брюсселі анонсувати ще минулого тижня. Зокрема, там піднімали питання посилення протиповітряної оборони України.

Крім ракет, уряд Бельгії планує поставити Україні техніки на суму 150 млн євро. Нова поставка буде йти на додачу до інших проектів підтримки України.

Ракети, які Бельгія передає Україні, розробили у США у 1960-х роках. Вони були призначені для захисту морських суден від протикорабельних ракет. Вартість однієї Sea Sparrow становить $165 тис.

Дотепер ці ракети залишаються важливою частиною ешелонованої системи протиповітряної оборони і забезпечують компонент малої та середньої дальності. Можуть уражати боєголовкою вагою 41 кг цілі на відстані до 19 км.

У січні про передачу Sea Sparrow було оголошено в пакеті допомоги від США. За даними Politico, Україна змогла адаптувати ЗРК “Бук” для запуску цих ракет.

Нагадаємо, на днях міністерство оборони США уклало контракт із компанією Raytheon Missiles and Defense на закупівлю для України ракет класу “повітря-повітря” середньої дальності (AMRAAM). Про це повідомив сайт Пентагону.

Сума контракту становить $192 млн. Кошти виділили з фонду Ініціативи сприяння безпеці в Україні.

Raytheon зобов’язалася забезпечити ракетами AMRAAM, кількість яких не розголошується. Готуватимуть партію в Тусоні, штат Арізона. Контракт планують виконати до 29 листопада 2024 року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.