Байден схвалив надання касетних боєприпасів Україні і пояснив причини

Президент США Джо Байден пояснив своє рішення надати Україні касетні боєприпаси, тим, що вони необхідні ЗСУ для успішного продовження контрнаступу. Про це він розповів в інтерв’ю CNN.

При цьому, наголосив, що домовитись про відправку касетних снарядів було дуже важко. Для цього слід було узгодити дії з союзниками та Конгресом. Головним аргументом була гостра потреба українців у боєприпасах.

У тому ж інтерв’ю Байден згадав про майбутній саміт НАТО у Вільнюсі та можливість приєднання України до альянсу.

“В НАТО немає одностайності стосовно того, чи варто приймати Україну зараз під війни. Зараз ми всі воюємо. Ми воюємо з росією. Я довго говорив із Зеленським про це. І одна з речей, яку я вказав, США будуть готові надати допомогу. Цей процес триває. Ми забезпечуємо безпеку, як для Ізраїлю, надаючи зброю і здатність захищати себе”, — сказав президент США.

Байден заявив, що Україна зможе стати частиною НАТО тільки після закінчення війни з рф.

Щодо згадки про Ізраїль, то між Вашингтоном і Тель-Авівом укладено 10-річну угоду у сфері безпеки. За нею, США зобов’язуються надати Ізраїлю військову допомогу на суму 38 млрд доларів у період з 2019 по 2028 рік.

Водночас, Ізраїль не входить у НАТО, тому в разі військових дій на тариторії цієї країни, члени альянсу не зобов’язані вступати у війну.

Нагадаємо, вчора Пентагон оголосив про надання розширеного пакета військової допомоги Україні. У нього, зокрема, увійдуть касетні боєприпаси. Детальніше про те, як діють касетні снаряди ви можете почитати на нашому сайті.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.