Байден про вибухи в Кабулі: “Ми не пробачимо. Ми вас вистежимо і змусимо заплатити”

25 серпня о 17:30 за місцевим часом (00.30 26 серпня за літнім київським) президент США Джозеф Байден звернувся до нації у зв’язку з безпекової ситуації в Афганістані. В районі міжнародного аеропорту Кабул, де відбувалася евакуація з захопленої Талібаном країни, пролунало два вибухи, внаслідок яких загинуло щонайменше 12 американських військовослужбовців та близько 60 афганців. Ще 15 громадян США і близько 140 афганців було поранено.

За даними в розпорядженні США, теракт було здійснено представниками терористичного підрозділу ІД “Ісламська держава Хорасан” (ISIS-K). Байден звернувся до відповідальних за теракт зі словами: “Ми не забудемо. Ми не пробачимо. Ми вас вистежимо і змусимо заплатити”. Згодом він додав, що вже наказав розробити оперативні плани атаки на майно, бази та лідерів ІДХ. Він висловив співчуття сім’ям загиблих і закликав вшанувати їх пам’ять хвилиною мовчання.

На питання журналістів чи не було помилкою довірити Талібану ,безпеку периметру аеропорту, Байден відповів “ні”. Хоча довіри Талібану нема, їхні інтереси у цій ситуації збігаються з американськими – щоб США виконали евакуацію у заявлений термін (до 31 серпня) і забрали звідти стільки людей, скільки можливо. Водночас, він сказав, що готовий збільшити військову присутність США в Афганістані, якщо це потрібно для спокійного завершення евакуації.

(фото Washington Post)