Оборонні та контрнаступальні операції ЗСУ в Бахмуті з літа 2022 року є оперативно обґрунтованими, адже стримали там велику кількість російської бойової сили. В іншому випадку ці сили були б доступні для посилення російської оборони на півдні України. До такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Підрозділи двох з чотирьох російських дивізій і трьох з чотирьох окремих бригад повітрянодесантних військ росії зараз тримають оборону в районі Бахмута. Це значне досягнення України допомогло запобігти створенню росією великого мобільного оперативного резерву повітрянодесантних військ, який міг би бути використаний для відбиття основного контрнаступу України в Запорізькій області.
Продовження контрнаступу ЗСУ навколо Бахмута є необхідним для стримування російських сил у цьому районі. Нещодавня передислокація загону однієї окремої бригади повітрянодесантних військ росії з-під Бахмута на південь України показує, наскільки росіяни прагнуть відновити там свою бойову міць.
Аналітики ISW вважають, що українська оборона та контрнаступ навколо Бахмута відображає розумні принципи планування кампанії. Українські війська скористалися прив’язкою росії до незначного в оперативному відношенні міста Бахмут, яка залучила туди найякісніші мобільні російські резерви спочатку для захоплення міста, а потім для його утримання.
Активність ЗСУ під Бахмутом виснажила ці елементи повітрянодесантних військ росії, позбавила їх можливостей перегрупуватися, і не дозволила російському командуванню використати їх для формування високомобільного оперативного резерву для захисту південного фронту. Концентрація будь-якої значної частини цих підрозділів у районі Роботиного, ймовірно, унеможливила б там український прорив оборонних ліній росії.
Нагадаємо, британська розвідка повідомила, що росія використовує елітних десантників як лінійну піхоту на Оріхівському напрямку в Запорізькій області.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.