США вимагає від Ізраїлю утриматися від війни в Лівані – Axios

Очільник Пентагону Ллойд Остін закликав міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта уникати дій, які можуть призвести до тотальної війни з ліванським угрупуванням “Хезболла”. Про це повідомляє Axios з посиланням на ізраїльських та американських держслужбовців.

Видання зазначає, що попередження від Остіна прозвучало кілька днів тому під час телефонної розмови. В адміністрації США стурбовані тим, що Ізраїль намагається спровокувати “Хезболлу” на активні дії та “створити привід для ширшої війни” у Лівані.

“Галант своєю чергою зазначив, що політика Ізраїлю полягає у тому, щоб не відкривати другий фронт у Лівані. Він також висловив сумнів, що це станеться. Проте зазначив: “Хезболла” нарощує свої атаки та «грає з вогнем”, – йдеться у повідомленні.

Водночас ЦАХАЛ завдає ударів по угрупованню.

Окрім того, минулого тижня старший радник Президента США Амос Хохштейн відвідав Ліван.

Основним посланням Хохштейна було те, що США “не хочуть, щоб конфлікт у Газі поширився на Ліван, і що відновлення спокою вздовж ізраїльсько-ліванського кордону має бути найвищим пріоритетом як Лівану, так Ізраїлю”, – зазначив представник ради нацбезпеки, повідомляє Axios.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв про те, Ізраїль планує зберегти контроль над Сектором Гази після завершення бойових дій.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.