Артилерійська академія РФ нагадала про одну з найкривавших битв радянсько-німецького фронту

Очільник Михайлівської артилерійської академії РФ генерал-лейтенант Сергій Баканеєв та представники Ленінградської і Вологодської областей нагадали про м’ясорубку, через яку в 1942 – 1943 роках пройшли частини Червоної армії під Ленінградом.

В якості об’єкта шанування було обрано новий пам’ятник загиблим солдата 286-ї стрілецької дівізії, що комплектувалася мешканцями Вологодської області. У 1942 – 1943 роках на вузькій ділянці фронту, у надзвичайно важкодоступній для піхоти й техніки місцевості Червона армія провела кілька наступальних операцій зі стандартно сумним фіналом. Співвідношення втрат складали 6-10 проти 1 у німецьких військ. Ті дивізії, що проривали лінію фронту, опинялися у пастці, відрізалися контрударами й могли тижнями сидіти в оточенні, страждаючи від обстрілів, сирості й нестачі харчування. Важкі втрати влітку 1942 року зазнала і 286 стрілецька дивізія, чимало її бійців потрапило в полог і були використані для складання німецьких листівок.

Трохи південніше у подібному оточення в червні 1942 року загинула 2-а Ударна армія на чолі з генералом Власовим. Важкі умови боїв та поведінка командування змусили його остаточно розчаруватися в радянській владі та особисто Й.Сталінові. Незабаром після полонення він дасть згоду очолити багатотисячні з’єднання радяньскихколаборантів – Російську визвольну армію.

Читайте також: 76 років без перемог: психоаналіз побєдобесія