fbpx

SH-1 була створена за зразком французької самохідної гармати-гаубиці CAESAR (CAmion Équipé d’un Système d’ARtillerie) калібру 155 мм/52. Як колісна самохідна гаубиця, SH 1 проста у виготовленні та обслуговуванні, але вона набагато мобільніше буксируваних гаубиць і тому добре підходить для гірських районів М’янми. Це головна причина, чому М’янма придбала велику кількість гаубиць SH-1 на початку 2010-х років. Наразі в М’янмі є 72 гаубиці SH 1, які широко використовуються в багатьох операціях по боротьбі з повстанцями.

Самохідна артилерійська система SH-1 оснащена 155-мм гаубицями AH-2/L52, що сумісні з усіма стандартними боєприпасами 155 мм НАТО, а також боєприпасами, розробленими NORINCO. SH-1 може стріляти різноманітними боєприпасами, включно з боєприпасами розширеної дальності, повнокаліберними, реактивними, фугасними (ERFB-RA/HE) і повнокаліберними, базовими, фугасними (ERFB) -BB/HE). Заявлена ​​максимальна дальність вогню становить 53 км, що досягнуто реактивним снарядом V-LAP із застосуванням зони заряду 10. Крім того, ця артилерійська система може використовувати китайські високоточні боєприпаси GP1 на основі російського лазерного снаряда «Краснопіль». технології.

Максимальна скорострільність – до 4-6 пострілів за хвилину. Час переходу від ведення вогню до транспортування становить лише 1 хвилину. Таким чином, ця гаубиця може випустити пару снарядів і залишити свою вогневу позицію до того, як ворожі сили відкриють контрбатарейний вогонь. Артилерійська система SH-1 використовує шасі вантажівки Wanshan WS5252 6×6. Воно оснащене дизельним двигуном потужністю 330 к.

Ця артилерійська система дуже мобільна і може самостійно розгортатися на великі відстані. Її можна перевозити на більшості середніх транспортних літаків. Від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів захищає броньована кабіна.

За матеріалами Myanmar Defense Review

Обговорення у Фейсбук