Армія М’янми проводить навчання розрахунків самохідних колісних гаубиць SH-1

SH-1 була створена за зразком французької самохідної гармати-гаубиці CAESAR (CAmion Équipé d’un Système d’ARtillerie) калібру 155 мм/52. Як колісна самохідна гаубиця, SH 1 проста у виготовленні та обслуговуванні, але вона набагато мобільніше буксируваних гаубиць і тому добре підходить для гірських районів М’янми. Це головна причина, чому М’янма придбала велику кількість гаубиць SH-1 на початку 2010-х років. Наразі в М’янмі є 72 гаубиці SH 1, які широко використовуються в багатьох операціях по боротьбі з повстанцями.

Самохідна артилерійська система SH-1 оснащена 155-мм гаубицями AH-2/L52, що сумісні з усіма стандартними боєприпасами 155 мм НАТО, а також боєприпасами, розробленими NORINCO. SH-1 може стріляти різноманітними боєприпасами, включно з боєприпасами розширеної дальності, повнокаліберними, реактивними, фугасними (ERFB-RA/HE) і повнокаліберними, базовими, фугасними (ERFB) -BB/HE). Заявлена ​​максимальна дальність вогню становить 53 км, що досягнуто реактивним снарядом V-LAP із застосуванням зони заряду 10. Крім того, ця артилерійська система може використовувати китайські високоточні боєприпаси GP1 на основі російського лазерного снаряда «Краснопіль». технології.

Максимальна скорострільність – до 4-6 пострілів за хвилину. Час переходу від ведення вогню до транспортування становить лише 1 хвилину. Таким чином, ця гаубиця може випустити пару снарядів і залишити свою вогневу позицію до того, як ворожі сили відкриють контрбатарейний вогонь. Артилерійська система SH-1 використовує шасі вантажівки Wanshan WS5252 6×6. Воно оснащене дизельним двигуном потужністю 330 к.

Ця артилерійська система дуже мобільна і може самостійно розгортатися на великі відстані. Її можна перевозити на більшості середніх транспортних літаків. Від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів захищає броньована кабіна.

За матеріалами Myanmar Defense Review