Угруповання “Вагнер” підпорядкували полку “Ахмат”, Росгвардії, ГРУ і Міноборони РФ

Організація “Вагнер” фактично ліквідована, її особовий склад передано до складу різних відомств рф, зокрема полку “Ахмат”. Про це повідомляє Wall Street Journal (WSJ) і ряд російських політиків та силовиків.

В інтерв’ю “Парламентській газеті” депутат Держдуми рф Андрій Картаполов заявив, що так звана ПВК загиблого Євгена Пригожина остаточно розформовано.

Депутат Держдуми рф Андрій Картаполов

“Хтось продовжує виконувати завдання в країнах Африки, але вже під, скажімо так, іншим брендом і під егідою Міністерства оборони, хтось уклав контракт зі Збройними силами, хтось влився до складу Росгвардії”, – сказав він.

Джерела WSJ також стверджують, що “вагнерівців” в Африці замінили дві інші приватні військові компанії – “Редут” та “Конвой”. Першу очолює Костянтин Мірзаянц, колишній заступник командира 45-ї бригади спецпризначення РФ, другу – Костянтин Пікалов, який раніше керував підрозділами ПВК “Вагнер” в Африці.

Діяльність компаній контролює чиновник ГРУ Андрій Аверʼянов та заступник міністра оборони рф Юнус-Бек Євкуров. Фінансують ПВК російські олігархи Геннадій Тимченко та Аркадій Роттенберг.

Залишки ПВК можуть стати окремим підрозділом у складі Росгвардії. Тут їх очолить син Євгена Пригожина – 25-річний Павло. Принаймні, про це він повідомив у своєму Телеграм-каналі, після чого видалив повідомлення.

У свою чергу командир російського чеченського полку “Ахмат” Апти Алаудінов заявив, що колишні бойовики “Вагнеру” масово переходять до підпорядкованого йому підрозділу. “Ахмат”, якраз, є частиною Росгвардії.

Апти Алаудінов

Окрім цього, повідомлення про перехід в підпорядкування Росгвардії з’явилося на Telegram-каналі cамої ПВК.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.