Компанія Raytheon отримала грант $15 млн від Агентства передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA) на вдосконалення напівпровідників з нітриду галію з використанням алмазів. Ці компоненти використовуються в радарах, підвищують потужність і чутливість. Про це написало видання Defense News.
Raytheon намагається поєднати вирощений у лабораторії алмаз, який має дуже високу теплопровідність, із військовими транзисторами та схемами. Компанія співпрацює з Військово-морською дослідницькою лабораторією, Стенфордським університетом і Diamond Foundry, щоб отримати кристал із певним малюнком або решіткою.
“Наші інженери відкрили новий спосіб виробництва нітриду галію, де термоконтроль більше не є обмежуючим фактором“, — сказав Колін Уілан, президент відділу передових технологій Raytheon. – Ці нові системні архітектури дозволять створити датчики з розширеним радіусом дії“.
Чотирирічний контракт на створення прототипу було підписано в рамках програми DARPA, яка спрямована на подолання теплових обмежень електроніки та схем, а також на підвищення ефективності радіочастотного обладнання.
“Якщо ми зможемо пом’якшити проблему тепла, ми зможемо активізувати підсилювач і збільшити радіус дії радара, – сказав Томас Казіор, керівник програми DARPA, – Якщо програма буде успішною, ми плануємо збільшити радіус дії радара в 2-3 рази”.
Компанія Raytheon давно інвестувала в нітрид галію та використовувала його. Його можна знайти в сімействі радіолокаторів компанії SPY-6, розгорнутих ВМС США. Очікується, що датчик протиповітряної та протиракетної оборони нижнього рівня замінить оригінальний радар системи Patriot.
Нагадаємо, у травні Україна отримала від Ізраїлю першу партію радарів ieMHR раннього попередження про повітряну небезпеку. Про це повідомляє спеціалізоване ізраїльське видання Israel Defence. Видання також наводить на підтвердження фото українського військового біля такого радару.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.