Унікальні ізраїльські радари вже охороняють українське небо (Фото)

Україна отримала від Ізраїлю першу партію радарів ieMHR раннього попередження про повітряну небезпеку. Про це повідомляє спеціалізоване ізраїльське видання Israel Defence. Видання також наводить на підтвердження фото українського військового біля такого радару.

Радари ieMHR (розшифровується як Improved & Enhanced Multi-Mission Hemispheric Radar) виробляються ізраїльською компанією RADA Electronic Industries. Унікальність цієї системи виявлення повітряних об’єктів в тому, що вона компактна, здатна здійснювати спостереження з кутовим оглядом у 360 градусів і відзначається надзвичайною чутливістю. Ці радари здатні виявляти як великі цілі, типу літаків чи ракет, так і безпілотники малого розміру. Наприклад, малі дрони типу DJI Mavic такий радар здатний «бачити» за 10 кілометрів, російський «Ланцет» за 45 кілометрів, гелікоптер – за 50 кілометрів.

В комплекті з радаром також йде система оповіщення, яка у разі виявлення об’єкту може миттєво інформувати мешканців населеного пункту про небезпеку, надсилаючи відповідні повідомлення на телефони.

Всього Україна має отримати від Ізраїлю 16 таких систем, з них 3 вже надійшли в Україну і стали на бойове чергування. Більшу частину фінансування цієї поставки взяв на себе уряд Литви.