Слідчі Національної поліції розслідують аферу з благодійним фондом “Штаб добра” з міста Біла Церква у Київській області. За даними правоохоронців, цей фонд ввозив до України автомобілі, призначені для допомоги ЗСУ. Але, насправді, машини потрапляли не до військових, а продавалися через оголошення в Інтернеті. Про це йдеться у матеріалах Єдиного державного реєстру судових рішень.
Зокрема, слідством встановлено, що посадовці фонду “Штаб добра” лише протягом літа цього року ввези в Україну низку автомобілів:
- вантажівку Mercedes-Benz Atego
- позашляховик Opel Antara
- позашляховик Nissan Pathfinder
- позашляховик Mitsubishi Shogun Sport Warrior
- позашляховик Land Rover Freelander
При цьому, при ввезенні цих машин, митні платежі не сплачувалися, оскільки вони оформлювалися при перетині кордону як благодійна допомога ЗСУ.
Втім, як довідалися слідчі, ці машини так і не потрапили на фронт до військових. А були продані покупцям, яких керівник благодійного фонду “Штаб добра” знайшов в Інтернеті. Зокрема, вантажівка Mercedes-Benz Atego була продана “Антонівському м’ясокомбінату” з Білої Церкви. А позашляховики – іншому покупцю.
Засновниця благодійного фонду “Штаб добра” Марина Ліпніцька, вона – підприємець з Білої Церкви. Згідно реєстраційних даних, основним видом діяльності Марини Ліпніцької є торгівля продуктами та трикотажними виробами. Наразі слідчі підозрюють її у порушенні ст.201-2 Кримінального Кодексу України (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги), за що передбачене покарання від трьох до п’яти років позбавлення волі.
Раніше “Військовий кур’єр” дізнався, що зібрані волонтерами благодійного фонду “Врятуй рідну країну” гроші та придбана на них допомога, не доходять до військових частин, яким вони начебто адресовані. Зокрема, фонд збирав протягом кількох тижнів гроші на Хрещатику на автівку для 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Але підрозділ її не отримав.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.