Данія та Нідерланди передадуть Україні 61 літак F-16. Проте, окрім літаків, велике значення мають ракети, які можуть нести ці винищувачі. Сучасні ракети розширюють дальність удару, дозволяючи атакувати російські позиції в глибині тимчасово окупованих територій, не наражаючи українських пілотів на небезпеку від російської ППО.
Про ракети, які необхідні Україні, йдеться в матеріалі американського видання Forbes.
Україна вже отримала від своїх союзників широкий спектр сучасних боєприпасів. Техніки модифікували українські винищувачі МіГ-29 і Су-27, а також бомбардувальники Су-24 для цих боєприпасів. Ймовірно, партнери допоможуть також осучаснити F-16 від Данії та Нідерландів. Як бонус, F-16 може отримати доступ до всіх найкращих боєприпасів.
Ракета, яка може мати найбільше значення, Lockheed Martin Joint Air-to-Surface Strike Missile – двотонна малопомітна крилата ракета з радіусом дії 370 км. До тих пір, поки Сполучені Штати не схвалять передачу JASSM Україні, українські F-16 не реалізують свого повного потенціалу.
«F-16, оснащені JASSM, можуть мати вирішальне значення для заявленого міністром оборони України Олексієм Резніковим довгострокового плану повернення Криму «без бою», – написав Брінн Таннехілл, аналітик корпорації RAND у Каліфорнії.
На думку аналітика, використання таких ракет допомогло б українським військам досягти тих самих результатів контрнаступу, які є наразі, але за набагато «меншу ціну» для життя українців, а також досягти однієї з головних цілей – звільнення Кримського півострова від дев’ятирічної російської окупації.
Наразі невелике угруповання модифікованих українських бомбардувальників Су-24 М/МР, які літають у складі 7-ї бригади тактичної авіації є основною повітряною силою глибокого удару Повітряних сил ЗСУ. Вони використовують надані Британією і Францією крилаті ракети Storm Shadow та SCALP, що дає Су-24 змогу вражати російські цілі на відстані до 250 км.
При цьому літаки F-16 не сумісні з ракетами Storm Shadow або SCALP, але сумісні з JASSM. Поєднавши винищувачі F-16 з ракетами JASSM, українська авіація могла б подвоїти потужність глибокого удару.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.