Поліція незаконно обшукала авто військових (Відео)

У мережі з’явилось відео, на якому поліцейські зупинили машину військових та провели детальний обшук особистих речей, не маючи на це жодних юридичних підстав та дозволів.

З відеоролика стає зрозуміло, що військовий повертався до свого підрозділу та віз посилки побратимам. Представник поліції, перевищуючи свої службові повноваження, відкривав кожну коробку та перевіряв їхній вміст.

Згідно чинного законодавства України, зокрема статті 234 КПК, обшук проводиться лише в рамках кримінального провадження та внаслідок винесеної ухвали суду, якої, очевидно, у поліцейських не було. Поліцейський лише нерозбірливо каже на відео, що у нього є “достатні підстави” розкривати посилки та порпатися в особистих речах військового.

Більше того, обшук проводиться у авто чинного військовослужбовця. Згідно закону про правовий режим воєнного стану, усі оперативно-слідчі заходи щодо військових застосовуються військовою службою правопорядку (ВСП) ЗСУ.

Місце, де трапився цей інцидент, не зазначається, але судячи зі слів військового, події відбуваються за 60 км від лінії фронту. Спроба військового пояснити поліцейському, що він везе з “Нової Пошти” посилки побратимам, на “правоохоронця” не подіяла. Той продовжив відкривати коробки та пакети і порпатися в особистих речах захисників.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.