Репортери BBC провели журналістське розслідування щодо втрат, яких зазнав в Україні російський 331-й гвардійський парашутно-десантний полк з Костроми. Журналісти зібрали докази, що протягом року боїв, втрати цього полку вбитими та пораненими сягнули майже 75% особового складу.
Репортери проаналізували офіційні повідомлення місцевої влади та дописи користувачів соцмереж. У них йдеться про загибель сотень костромських десантників на фронтах війни в Україні. Точну цифру загиблих військових встановити не вдається, оскільки російська влада ці відомості засекречує. Але, крім офіційних некрологів та дописів родичів, журналісти змогли отримати фото костромських цвинтарів, де ховають загиблих в Україні російських десантників. На них – сотні свіжих могил.
Журналісти підсумовують: на початок повномасштабного російського вторгнення чисельність особового складу 331-го костромського десантного полку налічувала 1500-1700 осіб. Рік тому, він спочатку брав участь в спробі захоплення Києва, яка з тріском провалилася. Потім, влітку полк було перекинуто під Ізюм, звідки російські війська втекли у вересні минулого року. Після цієї втечі, залишки 331-го полку командування передислокувало під Херсон, звідки він теж був змушений відступати з важкими втратами. Зараз рештки цього полку намагаються стримувати контратаки ЗСУ під Кремінною.
У підсумку, за даними репортерів BBC, на сьогодні в полку залишилося не більш як 300-400 осіб. І це з урахуванням поповнень від призовників, що підписують контракт, та мобілізованих. Відтак, за даними журналістів, полк міг втратити вбитими та пораненими понад тисячу солдат та офіцерів. Не менш вражаючими є і втрати 331-м полком бронетехніки. Тільки за підтвердженими даними, костромські десантники втратили на полях боїв в Україні 25 одиниць бронетехніки (танків, БМП, БМД). Значна кількість втраченою полком техніки може бути просто не ідентифікована.
Як результат, у місцевих пабліках в соцмережах родичі російських десантників все частіше пишуть подібні дописи: «Україна – не моя Батьківщина. За що там гинуть наші хлопці?». У відповідь, коментатори просять родичів не писати подібних постів. Або з «патріотичних» міркувань. Або побоюючись розправи з боку ФСБ.