США та Литва підписали угоду про подальшу військову сумісність


Міністр оборони Ллойд Дж. Остін III прийняв міністра оборони Литви Арвідаса Анусаускаса в Пентагоні для підписання взаємної угоди про оборонні закупівлі, яка має на меті посилити стримування в Європі. Союзник НАТО Литва є однією з прифронтових держав, які межують з Росією. Анусаускас сказав Остіну, що його країна буде слідувати прикладу Америки щодо Росії, і НАТО в цьому питанні «перебуває на правильному боці історії». Литва стала маяком демократії в регіоні.

Литва межує з російським анклавом Калінінградом і з Білоруссю. «Режим у Білорусі цинічно використовує мігрантів як гібридну тактику проти Литви та її сусідів», – сказав Остін. «Тим часом Росія проводить безперервну власну гібридну кампанію. І зараз Китай також посилює тиск на Литву. Я вітаю ваш уряд за його тверду політику щодо Китаю, і ми знаємо, що ви зазнали репресій за свої принципові рішення».

Литва стала партнером НАТО в 1991 році та повноправним членом альянсу у 2004 році. Військовослужбовці США і Литви протягом багатьох років служили разом в Афганістані та на двосторонніх навчаннях НАТО. З 2019 року в країні є ротаційний підрозділ США разом із батальйоном НАТО під керівництвом Німеччини. Протягом десятиліть військовослужбовці США та Литви стояли пліч-о-пліч проти спільних загроз і супротивників, які працювали разом для просування спільних інтересів і цінностей. Наступним кроком є ​​взаємна угода про оборонні закупівлі США та Литви. Ця угода покращить умови придбання оборонних товарів і підвищить військову сумісність.