81 рік тому Люфтваффе почало бомбардування Лондона

7 вересня 1940 року нацистська авіація розпочала так званий “Бліц” – серію денних та нічних нальотів на столицю Великої Британії. 300 бомбардувальників скинули понад 337 т бомб на стратегічні об’єкти в місті, при цьому суттєво зачепивши і житлову забудову. З настанням темряви полася нічна атака, що тривала кілька годин. З цього моменту Люфтваффе здійснюватиме нічне бомбардування Лондона протягом 57 діб поспіль.

Ідея нанести концентрований удар по Лондону належала Герману Ґерінгу та самому Гітлеру. Командування Люфтваффе вирішило, що розпорошені удари по британських аеродромах не мають запланованого ефекту на Королівські ВПС. Воно гадало, що атака на столицю викличе психологічний ефект і змусить зібрати всі сили британської авіації в одному місці, так що їх буде легше знищити в повітряному бою.

Насправді, з точку зору британського Винищувального командування “Бліц” полегшив вельми тяжку ситуацію. Аеродромні потужності та авіапідрозділи знаходилися на межі зламу. Переорієнтація ударів на Лондон та інші міста дозволили відновити аеродромну інфраструктуру й успішно виконувати логістичні завдання підчас протидії подальшим німецьким авіаударам. Німці змушені були відмовитися від будь-яких планів здійснити висадку в Британії вже восени 1940 року.

(фото з відкритих джерел)