11 квітня 1945 року представники радянських органів держбезпеки заарештували архієпископа Львівського, главу Української греко-католицької церви Йосипа (Сліпого). Арешт був частиною кампанії з ліквідації церковної організації, яку радянський режим вважав «агентом Ватикану». 3 червня 1946 року Йосипа Сліпого буде засуджено до 8 років таборів з конфіскацією майна і 3 років «пораженія в правах». На момент вироку УГКЦ вже буде офіційно «саморозпущено», а Берестейську унію – скасовано.
Смерть Сталіна та хвиля реабілітації не заторкнули долю глави українських греко-католиків, оскільки під час ув’язнення він регулярно відмолявся від пропозицій зрадити своїй церкві і перейти в православ’я. Навпаки, у 1958 році він буде знов формально заарештований і засуджений до чергового строку. І лише завдяки політичному тиску на найвищому рівні та клопотанню римського папи Іоанна ХХІІІ, Йосип Сліпий буде «помилуваний» у 1963 році і вивезений за кордон до Риму, де він у сані митрополита Галицького продовжить очолювати УГКЦ до своєї смерті у вересні 1984 року.
Цього ж дня 920 років тому, 4 квітня 1103 року, об’єднане військо руських князів розбило половців на річці Сутень. Битва виявилася тріумфальним завершенням першого великого походу проти половців під фактичним керівництвом переяславського князя Володимира Мономаха. Дата битви припадає на сьогоднішній день згідно з пролептичним григоріанським календарем.