Сербія погодилася постачати Україні зброю – Reuters

З’являється все більше інформації із секретних документів Пентагону, витік яких стався раніше і які потрапили до журналістів провідних світових медіа. Так, в одному із секретних документів, який проаналізували журналісти агентства Reuters, йдеться про те, що Сербія таємно погодилася постачати Україні летальну зброю.

В документі йдеться, що Сербія – офіційно єдина країна в Європі, яка відмовилася ввести санкції проти Росії за її вторгнення в Україну. Втім, неофіційно сербський уряд погодився постачати зброю Києву або вже навіть надіслав її.

Документ, який містить відповіді європейських урядів на запити України про військову підготовку та летальну зброю, був серед десятків секретних документів, опублікованих в мережі останніми тижнями, що могло стати найсерйознішим витоком секретних файлів Міністерства борони США за останні роки.

У документі під назвою «Європа: Відповідь на поточний російсько-український конфлікт» у формі діаграми перелічено позиції 38 європейських урядів у відповідь на запити України про військову допомогу. У ньому йдеться, що Сербія відмовилася брати участь в навчанні українських військових, але зобов’язалася надіслати летальну зброю. Також було зазначено, що Сербія має політичну волю та військову спроможність надавати зброю Україні і в майбутньому.

Президент Сербії Вучич проводить огляд сербських військ

Офіс президента Сербії Александра Вучича наразі не відповів на відповідний запит агентства Reuters.