70 років тому формально завершено Другу Світову війну на Тихому океані

8 вересня 1951 року 49 держав підписали Сан-Францський мирний договір, який офіційно прпинив стан війни з Японією. При цьому три держави – СРСР, Польща, Чехословаччина – відмовилися від підписання. Виникли проблеми також і з репрезентацією Китаю, оскільки США пдтримувало уряд, евакуйований до Тайваню, а СРСР – Китайської народної республіки.

Радяський Союз, як і РФ, договір не підпишуть, і територіальні диспути, що стосується, насамперед, південних островів Курильського архіпелагу, зберігають свою актуальність. Під час нетривалої “відлиги”, у 1956 році, було підписано декларацію про завершення стану війни між СРСР та Японією, однак принципова проблема залишалася.

Втім, якщо здається, що на Далекому Сході вникли особливі проблеми з “фіналізацією” війни, це не зовсім так. Формально мирний договір з Німеччиною було підписано лише у вересні 1990 року, що стало вирішальним важливим кроком на шляху до остаточного об’єднання країни 3 жовтня того ж року.

Цього ж дня 507 років тому війська великого гетьмана Литовського, князя Костянтина Івановича Острозького наголову розбили московитів у битві під Оршею.

(фото з відкритих джерел)