70 років тому 28 канадців знекровили цілий китайський батальйон

В ніч з 2 на 3 листопада 1951 року 28 військовослужбовців 2-го батальйону Королівського Канадського полку протягом кількох годин відбивали китайській наступ на відріг Сон-Гок над рікою Самічон, на північний схід від Сеула. Позиція на пагорбі була особливо зручною, оскільки з нею прострілювалася вся долина, однак вона була на кількасот метрів висунута вперед від позицій решти полку, і мала складнощі з тиловим сполученням. Цим і намагалися скористатися “китайські добровольці”.

Бій виявився надзвичайно важким, оскільки канадці були у виразній меншості – чисельність супротивника ветеранами оцінювалася в батальйон – до 800 осіб. Попри те, що іноді ворог доходив безпосередньо до канадської траншеї, позицію вдалося відстояти.

Втрати канадців склали близько половини чоти, що захищала позицію, однак лише 1 з них загинув, решта були пораненими різного ступеню важкості. Бій був однією з останніх помітних зіткнень, у яких довелося взяти участь канадським підрозділам під час Корейської війни. Лінія фронту на той момент буже була відносно стабільною і знову проходила неподалік від 38 паралелі. Сукупні втрати канадців у війні склали 516 осіб загиблими і 1042 пораненими з 26 тисяч, що взяли участь у кампанії.

(фото rarehistoricalphotos. com – солдат Королівського Канадського полку очікує на медичну допомогу, 1952 рік)