(Official White House Photo by Tia Dufour)

Адміністрація Байдена прагне конфіскувати $300 млрд РФ на користь України – NYT

Адміністрація президента США активно працює над механізмом конфіскації близько $300 млрд російських активів, заморожених на території західних країн. Так американці намагаються компенсувати затримку виділення додаткових коштів у Конгресі. Про це повідомляє The New York Times.

Раніше країна виступала проти конфіскації суверенних активів Центрального банку РФ. Але нині Білий дім у межах G7 почав активніше обговорювати використання цих коштів.

“Адміністрація Байдена розпочала термінові обговорення з союзниками щодо використання коштів для допомоги Україні у військових діях у той момент, коли фінансова підтримка зменшується”, – йдеться у повідомленні.

У NYT зазначають, що США тиснуть на Велику Британію, Францію, Німеччину, Італію, Канаду та Японію щодо стратегії використання суверенних росактивів. Її мають підготувати до 24 лютого 2024 року – другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Серед питань, які G7 треба вирішити, зокрема, чи будуть використані ці $300 млрд лише на відбудову України та її бюджетну підтримку, або ж і безпосередньо на військові зусилля.

Окрім того, раніше не було прецедентів такої конфіскації. Москва може вжити заходів у відповідь, Йдеться про позови та дзеркальну конфіскацію.

Обговорення набуло ще більшої актуальності після того, як Конгрес США провалив додаткове фінансування для України до кінця року.

Журналісти NYT також нагадують, що раніше сценарій конфіскації американські посадовці вважали важелем, щоб змусити рф сісти за стіл переговорів з Україною і припинити бойові дії. Але Кремль так і не проявив зацікавленості в таких переговорах.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що США збираються звернутися по допомогу до Японії, щоб передати Україні додаткові ракети до ЗРК Patriot

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.