155 років тому народився Антін Варивода – командир Легіону Українських січових стрільців

10 січня 1869 року в місті Серет на Буковині – нині територія Румунії, народився Антін Варивода. Під час Першої світової війни він командував Легіоном Українських січових стрільців.

Перед тим як потрапити у військо, майбутній командир закінчив гімназію та старшинську школу. Буковина тоді входила до складу Австро-Угорщини і його взяли до армії цієї держави. Дослужився до підполковника та був командиром роти австрійського війська.

Під час Першої світової війни Австро-Угорщина воювала проти росії. З українців, які мешкали на території Австро-Угорщини створили Легіон Українських січових стрільців (УСС). Протягом березня-вересня 1916-го року Антін Варивода був командантом УСС.

Він брав участь у бойових діях під горою Лисоня, біля села Потутори – нині Бережанська міська громада на Тернопільщині. Військові сутички з частинами російської армії там відбувались в ході їхнього наступу на Бережани. Полк УСС втратив більшість свого складу, проте зупинив наступ російських військ, завдавши їм важких втрат.

Пізніше, Антін Варивода став полковником Української галицької армії. Займався поверненням вояків-українців з Австрії та Італії на батьківщину. Командував бригадою інтернованих вояків УГА в місті Ліберець та містечку Німецьке Яблонне в Чехії.

Згодом жив у Відні. Там і помер 12 березня 1936 року.

Нагадаємо, українська дипломатична місія у Польщі 2 грудня 1919 року підписала декларацію, що поклала початок польсько-українському військово-політичному союзу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.