Звіт ОБСЄ від 8 листопада про ситуацію в районі ООС – порівняльна статистика

За звітом №262/2021 Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ від 8 листопада 2021 року, за попередні дві доби в Донецькій області зафіксовано 661 порушення режиму припинення вогню, серед них 87 вибухів. У Луганській області зафіксовано 178 порушень тиші, у тому числі 74 вибухи.

6 листопада СММ опублікувала оперативний звіт №25/2021, в якому зазначалося:
О 14.15 6 листопада, розташовуючись на західній околиці Болотене (під контролем уряду, 22 км на північний схід від Луганська), Місія почула чотири черги стрілецької зброї на приблизній відстані менше ніж 50 м на південь від її позиції. Патрульні СММ негайно повернулися до своїх транспортних засобів.

Кількома секундами пізніше, від’їжджаючи, Місія помітила військовослужбовців ЗСУ, які стріляли в повітря, та побачила сірий безпілотний літальний апарат, не належний до СММ, що пролетів над позиціями ЗСУ, а згодом над патрулем СММ на приблизній висоті 100-150 м, незважаючи на заборону використання будь-якої авіатехніки, додану 22 липня 2020 року… Після того, як патруль продовжив від’їжджати, о 14.16, він почув і побачив один вибух на відстані 20-30 м на південний захід від його позиції.

Постріли та вибух сталися дуже близько від патруля СММ і становлять серйозні безпекові інциденти для Місії“.

За повідомленнями Збройних Сил України, за добу 6 листопада в районі проведення ООС зафіксовано  2 порушення режиму припинення вогню (стрілецька зброя, бомбардування з БПЛА). Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було.

Протягом доби 7 листопада з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 14 порушень режиму припинення вогню, 4 з яких із застосовуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння (гранатомети – АГС, СПГ, підствольні; міни 120 мм; бомбардування з БПЛА; кулемети, стрілецька зброя). Один український військовослужбовець загинув, двоє дістали поранення. Стан здоров’я обох поранених задовільний.

Загалом за 6-7 листопада Об’єднані сили зафіксували 16 порушень режиму припинення вогню. Українська делегація у ТКГ опблікувала 7 листопада заяву наступного змісту:

Вчора [6 листопада] на напрямку н.п. Болотене один БПЛА був збитий українськими підрозділами у безпосередній видимості патруля СММ ОБСЄ; сьогодні [7 листопада]: на напрямках Саханка – Водяне, Пікузи – Гнутове використали ще два… Ворожі БПЛА були споряджені боєприпасами типу ВОГ-17, а сьогодні здійснили їх скидання на позиції ЗС України“.

Представництво терористів так званої “ДНР” в СЦКК повідомило про 1 порушення режиму припинення вогню з боку ЗСУ за 6 листопада (стрілецька зброя). Ним же було заявлено про 5 порушень 7 листопада (23 гранати АГС, 5 пострілів СПГ, 4 міни 120 мм, 2 міни 82 мм, стрілецька зброя – загалом 34 боєприпаси).

Незаконні збройні формування “ЛНР” не зафіксували 6 листопада порушень режиму припинення вогню з боку Об’єднаних сил. 7 листопада вони зафіксували 3 порушення з боку ЗСУ (6 пострілів СПГ, 18 мін 82 мм – загалом 24 боєприпаси). Крім того, представництво “ЛНР” в СЦКК 7 листопада заявило стосовно випадків з БПЛА, що “українські звинувачення на адресу Донбасу не підтверджуються ніким і нічим, крім заяв Збройних сил України. СММ ОБСЄ жодних “донбаських”, а тим більше “російських” БПЛА ніколи не фіксувала… Грубі порушення Україною досягнутих раніше домовленостей є непорушним фактом, а всякого роду брехливі випади в бік республік – не більш ніж жалюгідні спроби виправдатися“.

Ще раніше згадане “представництво”, з посиланням на цитований вище оперативний звіт №25/2021, заявило: “СММ ОБСЄ зафіксувала запуск БПЛА, що належить З[бройним ]Ф[ормуванням ]У[країни ], поблизу н.п. Болотене“. Як видно з порівняння цитат, наведене твердження є прямою брехнею російських окупантів.

Загалом за 6-7 листопада російські збройні формування заявили про 9 порушень з боку Об’єднаних сил (58 боєприпасів).

(фото Командування Об’єднаних сил)