Звіт ОБСЄ від 19 листопада про ситуацію в районі ООС – порівняльна статистика

За звітом №272/2021 Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ від 19 листопада 2021 року, за попередню добу в Донецькій області зафіксовано 715 порушень режиму припинення вогню, серед них 98 вибухів. У Луганській області зафіксовано 245 порушень тиші, у тому числі 130 вибухів.

19 листопада СММ також опублікувала оперативний звіт №26/2021. Згідно з ним, о 9:45 цього ж дня на контрольному пункті Старомихайлівка (поза урядовим контролем, 15 км на захід від Донецька) два озброєних учасники збройних формувань заборонили СММ проїзд до селища, аргументуючи потребою отримати дозвіл від їх начальства. Завдання патруля було перевірити інформацію про пошкоджені цивільні будівлі у цьому населеному пункті. О 10:35 патруль СММ поінформував учасників збройних формувань про намір запустити БПЛА над поселенням з метою ознайомлення з заявленими пошкодженнями. Після консультації з керівництвом по телефону, учасники збройних формувань пригрозили збити БПЛА Місії в разі його запуску. Місія не стала запускати БПЛА і залишила район.

За повідомленнями Збройних Сил України, за добу 18 листопада в районі проведення ООС зафіксовано 5 порушень режиму припинення вогню, 2 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння (міни 120 і 82 мм, гранатомети, великокаліберні кулемети, проліт БПЛА). Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога не було.

Представництво російських окупантів так званої “ДНР” в СЦКК повідомило про 2 порушення режиму припинення вогню з боку ЗСУ за 18 листопада (9 мін 82 мм, 5 мін 120 мм – загалом 14 боєприпасів). Російські збройні формування “ЛНР” не зафіксували порушень з боку Об’єднаних сил.

(фото osce. org)