ЗСУ ударом HIMARS знищили унікальну машину управління росіян (Фото)

Українські військові знищили унікальну одиницю військової техніки російських окупантів. Йдеться про пункт бойового управління 55К6Е. За допомогою цієї машини, росіяни управляють пусками із зенітно-ракетного комплексу С-400.

Повідомляється, що машину управління 55К6Е було знищено днями на окупованій росіянами частині Херсонщині. Ураження російської машини сталося під час удару ЗСУ по складах окупантів з американської установки М142 HIMARS. З’ясувалося, що крім знищення складів, українським захисникам вдалося демілітаризувати і російський пункт бойового управління 55К6Е. Варто зауважити, що це – перший підтверджений факт знищення машини цього зразка.

Пункт бойового управління 55К6Е – це російський аналітично-командний центр, для управління зенітно-ракетним комплексом С-400. Він виробляється на шасі російської вантажівки Урал-5323. Комплекс отримує та аналізує дані щодо повітряних цілей отримані, як від від радіо-локаційних станцій розміщених стаціонарно, так і тих, які збирає повітряна розвідка росіян. Проаналізовавши дані від РЛС, пункт бойового управління приймає рішення щодо ураження повітряних цілей і віддає відповідні команди пусковим установкам ЗРК С-400.

Також, машина 55К6Е здатна вибирати наземні цілі для атаки і віддавати відповідні команди батареям ракет С-400. Саме завдяки таким машинам росіяни б’ють по українських містах. Зокрема, кілька таких ракет С-400 було випущено у січні місяці по Києву. Втім, саме ця машина, завдяки ЗСУ вже ніяких команд віддавати не буде.