ЗСУ “розумним” снарядом знищили рідкісний російський міномет (Відео)

На Бахмутському напрямку українські артилеристи знищили російський російський самохідний міномет “Тюльпан” калібру 240-мм.

Відео влучної роботи бійців 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича з’явилось на сторінці бригади.

Військові знищили російський “Тюльпан” ударом з САУ AHS Krab калібру 155-мм.

Цікаво, що “Тюльпан” доволі рідкісний трофей для українських військових. Згідно з даними порталу Oryx Росія від початку вторгнення в Україну втратила всього 10 таких мінометів.

Аналітики додають, що на цьому відео видно роботу високоточного боєприпасу BONUS/SMArt 155.

Боєприпас BONUS — це франко-шведська розробка компаній Bofors та Nexter. 155-мм снаряд складається із суббоєприпасів, які під час підльоту до цілі знаходять її радаром LIDAR і трьох інфрачервоних датчиків.

Основне призначення боєприпасу — далекобійні удари по броньованій техніці. Масове виробництво було розпочато у 1992 році. Завдяки спеціальній траєкторії, боєприпас уражає ціль майже під прямим кутом.

Принцип роботи снаряда полягає в тому, що у польоті він ділиться на два суббоєприпаси, які самі виявляють та атакують ціль ще у повітрі.

Кожен із суббоєприпасів BONUS важить 6,5 кг, має діаметр 138 мм і містить боєголовку EFP високої проникаючої здатності для використання проти основних бойових танків (здатна пробивати броню завтовшки до 100 мм).

Нагадаємо, що бійці 406-ї окремої артилерійської бригади знищили самохідний міномет “Тюльпан”, яким росіяни обстрілювали Херсон.