ЗСУ могли отримати ракети з дальністю понад 250 кілометрів

Сьогодні над Феодосією у східній частині Криму було чутно вибухи, працювали системи ППО окупантів. Голова окупаційної влади Криму Сергєй Аксьонов заявив, що росіяни збили ракету, запущену з території України. Його радник Олег Крючков уточнив, що уламки ракети впали в околицях Феодосії. Деякі російські медіа навіть наводять фото цих уламків.

Місцеві телеграм-канали повідомляють про два вибухи, які було чутно близько 11:00 в районі порту та податкової адміністрації. На викладених фото видно клуби диму, що піднімаються над містом.

Примітно, що відстань від Феодосії до найближчої контрольованої українськими військами території – 250 кілометрів. Про наявність у ЗСУ ракет такої дальності раніше не повідомлялося.

Військові експерти твердять, що якщо російські пропагандисти не брешуть і це справді була українська ракета, то, найпевніше, йдеться про ракету українського комплексу «Грім-2» (інша назва – ОТРК «Сапсан»), що розробляється на заводі «Південмаш» у Дніпропетровську. Українські розробники твердять, що ракета цього комплексу зможе завдавати ударів по цілях на відстані до 500 км.

Випробування комплексу «Грім-2» мали пройти ще у 2019 році, але у підсумку, їх відклали. Втім, з початком масштабного вторгнення росії, не виключено, що роботи над введенням у стрій цього комплексу могли прискоритись. Нагадаємо, що офіційного підтвердження, що «Грім-2» надійшов на озброєння ЗСУ, немає.

Звісно, не можна повністю виключати і отримання Збройними Силами України й американських ракет системи ATACMS, деякі модифікації яких здатні долати відстань у 300 кілометрів. Втім, як ми пам’ятаємо, до цього часу офіційно Пентагон спростовував передачу Україні цих систем. До цього часу… Офіційно… До того ж російські ППО навряд чи здатні збивати ракети системи ATACMS. Тоді, ймовірним лишається застосування ЗСУ українського комплексу «Грім-2».