Зосередженість на Україні спричинила провал розвідки Ізраїлю – Politico

Після нападу і швидкого просування терористів ХАМАС в Ізраїлі, у світі почали обговорювати недопрацювання ізраїльської розвідки. Поразку відомства пов’язали із тим, що спецслужби Ізраїлю були зосереджені на війні в Україні.

Про це написало американське видання Politico.

У публікації, нинішню масштабну атаку бойовиків ХАМАС на ізраїльську територію назвали таким самим провалом розвідки Ізраїлю, як і під час війни Судного дня 1973 року. Тоді Сирія та Єгипет почали спільний наступ, непередбачений ізраїльськими спецслужбами.

Попри цифровий та супутниковий моніторинг, використання технологій прогнозування та розпізнавання обличчя, ХАМАС обійшов служби безпеки Тель-Авіва. Більше того, заради ефектності, командири терористичної організації вирішили атакувати Ізраїль у 50-ту річницю війни Судного дня.

Нагадаємо, вчора вранці палестинські бойовики здійснили комбіновану атаку на Ізраїль. Після масованого ракетного удару озброєні підрозділи десантувалися у різних містах країни.

У відповідь, Армія Ізраїлю оголосила про початок контртерористичної операції “Залізні мечі” у Секторі Газа. Ізраїльські винищувачі завдають ударів по об’єктах ХАМАС у секторі Гази. Міноборони Ізраїлю схвалило мобілізацію резервістів.

На знак підтримки дій ХАМАС, ліванська організація “Хезболла” атакувала північ Ізраїлю. Терористи з території Лівану випустили десятки ракет і снарядів по трьох ізраїльських позиціях у спірному районі Маунт-Дов. Ізраїльська армія завдала удари у відповідь.

В Ізраїлі під час нападу палестинських бойових руху ХАМАС загинуло щонайменше двоє громадян України. Таку кількість жертв-українців підтвердили у тамтешній поліції.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.