Викрили чоловіків, які навели ракету на село Гроза: фото, переписка, документи

Служба безпеки України викрила чоловіків, які навели російську ракету “Іскандер” на кафе у селі Гроза на Харківщині. Тоді загинуло 53 людини, які прийшли на поминальний обід за українським військовим.

Інформацію про поминки окупантам надали брати 30-річний Володимир та 23-річний Дмитро Мамони.

Під час окупації області росіянами у минулому році, вони працювали в російському “управлінні внутрішніх справ”, один “водієм конвойної групи”, а інший – “інспектором дорожньо-патрульної служби”. Обоє мали російські паспорти.

Перед звільненням Харківщини обидва зрадники разом із родинами втекли до рф. За вказівками росіян дистанційно формували мережу інформаторів на підконтрольній Україні території.

Підтримували зв’язки з родичами, сусідами та знайомими з деокупованих міст та селищ Харківщини. Під виглядом дружніх розмов та листувань у месенджері зрадники випитували у людей відомості про дислокацію Сил оборони та масові заходи на території регіону.

За даними слідства, від початку жовтня брати почали збирати інформацію про заплановане перепоховання загиблого українського захисника у селі Гроза.

Адресу та час поминального обіду зрадники дізналися від мешканців села. Володимир Мамон передав ці дані росіянам. Переписку зі зрадником оприлюднила СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки склали обом фігурантам підозри за статтею “Державна зрада” та “Порушення законів та звичаїв війни”.

Нагадаємо, для удару по селу Гроза Куп’янського району на Харківщині країна-агресор використала ракету “Іскандер”. Запуск здійснили з території росії. Влучили у кафе, де відбувався поминальний обід за загиблим у минулому році, якого перепоховали того дня.

Після розбору завалів виявили 51 загиблу людину, ще трьох вважають зниклими безвісти.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.