Головні новини України сьогодні в прямому ефірі 05.04.2024 - Kyiv Post

Захоплення Авдіївки та боротьба з російськими дронами: огляд бойових дій в Україні

Захоплення Авдіївки у лютому стало найбільшою перемогою Росії на полі бою з часів захоплення Бахмуту в травні 2023 року. Тиск продовжується у інших точках фронту. Так сталося в регіоні Куп’янська на півночі України.
У четвер, Володимир Зеленський тривалий час поговорив з Олександром Сирським, призначеним у лютому цього року, повідомляє кореспондент у Києві Стефан Сіоан. Після цього розмови глава української держави заявив, що сили Києва змогли зупинити російський наступ на Донбасі, незважаючи на серйозну нестачу боєприпасів.
Атаки українських дронів
У останні дні армія Кремля продовжує свої спроби прориву, але кілька поєднаних російських танкових атак було знищено за допомогою масових ударів дронів FPV, іноді майже без використання артилерії. Сьогодні вранці армія Росії повідомила, що знищила 53 дрона у декількох регіонах: атаки в основному були спрямовані на Ростов, де знаходиться штаб російської військової операції в Україні, за словами Москви. “Протягом ночі та ранку 5 квітня було заваджено декільком спробам Києва скоїти терористичні атаки за допомогою повітряних дронів”, – повідомило російське Міноборони у заяві. Всього було збито або перехоплено 53 дрона, у тому числі 44 над Ростовом (південь), за тим же джерелом.
Кілька російських регіонів піддані атакам українських дронів
Однак, сила удару українських військ може трохи зрости навесні, з поступовим прибуттям нових снарядів калібру 155 мм, які надає міжнародна коаліція під керівництвом Чеської Республіки, тоді як Україна продовжує посилювати фронт за всіма правилами…
Харків під російським обстрілом
В цьому контексті українські лідери наголошують на необхідності захисту повітряного простору, оскільки прикордонні регіони Харків та Суми піддаються масовим обстрілам з боку Росії, які руйнують інфраструктуру та призводять до багатьох цивільних жертв… Ще вчора, принаймні вісім осіб були вбиті, а десятки інших були поранені внаслідок нових російських обстрілів Харкова, другого за величиною міста України біля кордону з Росією, а також регіонів Суми (північний схід) та Донецьк (схід), повідомили органи влади.
Захист неба Харкова та Сум зараз стоїть на першому місці невідкладних заходів, заявив у четвер президент Зеленський, зробивши пошук систем “Патріот” пріоритетом української дипломатії.