За вибухами на військовому складі у Чехії може стояти колишній радянський військовий

Прокуратура Чехії, яка розслідує вибухи на військовому складі у місті Врбетіце у 2014-му році, вийшла на ще одного підозрюваного. Ним став громадянин Чехії – Ніколай Шапошніков, який у 1990-х роках отримав чеське громадянство, а у 80-х роках був офіцером Радянської Армії.

Ніколай Шапошніков

Шапошніков до останнього часо працював у компанії Imex Group, якій і належав склад у Врбетіце. Чеська прокуратура вважає, що саме Шапошніков міг передати дані про систему охорони складу та про кількість боєприпасів, які там зберігалися, впливовому офіцеру ГРУ Міноборони росії – генерал-майору Андрєю Аверьянову.

Також, за даними чеського слідства, саме Шапошніков домовлявся за візит на склад двох агентів ГРУ Мішкіна та Чепіги, які видавали себе за збройних інспекторів з Таджикистану та Молдови. Нагадаємо, пізніше, вони видаватимуть себе у Великобританії за російських туристів Петрова та Боширова. Та отруять колишнього працівника російської військової розвідки Сергія Скрипаля.

Петров і Боширов, вони ж – працівники російського ГРУ Мішкін та Чепіга

4 жовтня 2014 року, за версією чеської прокуратури, Шапошніков зустрівся з російським генералом Аверьяновим у Португалії і передав йому важливі дані про охорону складу. 11 жовтня 2014 року до Праги прибули Мішкін та Чепіга. 16 жовтня 2014 року на складі стався вибух, внаслідок якого загинуло 2 працівника, а 50 тон боєприпасів, призначених для поставки в Україну, були знищені.

Наслідки вибуху військового складу у Врбетіце

Примітно, що боєприпаси до України зі складів у Врбетіце мала вивозити болгарська фірма. Її власник – болгарський бізнесмен Еміліан Гебрев у 2015 році був отруєний бойовою речовиною «Новічок».

Наразі Шапошніков, за даними чеських слідчих, перебрався до Греції. У разі, прийняття відповідного рішення судом, чеська прокуратура домагатиметься його екстрадиції.