ЄС повинен припинити «західну плеяду» і прислухатися до своїх менших східних членів – вони бачили, що наближається війна в Україні - The Conversation Indonesia

ЄС повинен припинити «західну плеяду» і прислухатися до своїх менших східних членів – вони бачили, що наближається війна в Україні – The Conversation Indonesia

Рідко коли слова литовських урядовців потрапляють у топ новин за межами країни. Погляди Литви навіть не є головним пріоритетом серед її союзників. Але, можливо, настав час це змінити.

Після лютневої Мюнхенської конференції з безпеки міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс попередив:

Нам не бракує потенціалу, нам бракує політичної волі та невідкладності, необхідних для підтримки України та підтримки нашої колективної безпеки. З іншого боку, Росія має волю знищити Україну та відновити Російську імперію. Коли ми почнемо використовувати наші можливості для запобігання цьому?

Литва – невелика країна з населенням лише 3 мільйони людей, тому, можливо, ми не очікуємо, що вона очолить відповідь Європи на російську агресію. Однак, за інших рівних умов і з огляду на її географічну близькість і яскраву пам’ять про радянську окупацію, здавалося б, здоровий глузд надавати більшої ваги поглядам Литви та її сусідів, ніж інших націй. Чому цього не відбувається?