ЄС пообіцяв натиснути на Угорщину, щоб та розблокувала надання допомоги Україні

Зустріч Ради Європейського Союзу у Брюселі закінчилася сваркою: міністри закордонних справ Німеччини та Угорщини погризлися через питання допомоги Україні. Угорський міністр Петер Сійярто, відомий своєю проросійською позицією заявив, що Угорщина продовжить блокувати виділення 500 мільйонів євро з Європейського Фонду миру для України. Причина, начебто у тому, що, Київ вніс угорський OTP Банк до переліку організацій, що підтримують війну.

Німецька міністр Аналена Бербок дорікнула Сійярто, що це і справді так: адже угорський OTP Банк навіть не думає згортати свою роботу в росії і визнає російськими окуповані українські території. Німецького міністра закордонних справ підтримали також колеги з Литви, Естонії, Швеції, які присоромили Сійярто за відверто проросійську і антиєвропейську політику угорської влади.

Суперечку спробував розв’язати верховний комісар ЄС з питань безпеки Жозеп Борель, який заявив, що знайде спосіб натиснути на Угорщину і вирішити проблему розблокування допомоги для України.

Чому Угорщина, будучи членом ЄС сповідує відверто проросійську і антиукраїнську політику, читайте у матеріалі «Військового Кур’єра».