У той час як в Україні точиться війна, дебати щодо спільних облігацій ЄС повертаються - Bloomberg

ЄС оприлюднив стратегію «оборонної готовності» на тлі війни в Україні – Euromaidan Press

Європейський Союз оприлюднив нову стратегію, спрямовану на посилення оборонно-промислової бази та військової готовності блоку перед обличчям тривалої війни Росії проти України та зростання геополітичної напруженості.

У своїй головній політичній промові 11 березня Жозеп Боррель, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, виклав нагальність нарощування можливостей виробництва зброї після двох років озброєння України з існуючих запасів, які зараз вичерпані.

«Після двох років війни високої інтенсивності наявні запаси вичерпані, і конфлікт переріс із війни запасів у війну виробництва», — заявив Боррелль. «Нам потрібно зміцнювати нашу оборонно-промислову та технологічну базу. До початку загарбницької війни Росії проти України це нікому не було зрозуміло, але тепер це стало здоровим глуздом».

Ця стратегія передбачає спільні заходи з підвищення військової підготовки, сприяння розвитку військової технології та зброї, а також співпрацю з іншими міжнародними організаціями з метою забезпечення миру і стабільності в регіоні. Основна мета стратегії – забезпечити безпеку та захист інтересів країн-членів Європейського союзу в умовах зростаючих загроз з боку зовнішніх супротивників.