Японський генерал загинув у повітряній катастрофі поблизу Китаю

Сухопутні сили самооборони Японії повідомили, що генерал-лейтенант Юічі Сакамато загинув під час падіння гелікоптера UH-60 поблизу острова Міяко.

Йдеться про епізод зникнення гелікоптера Сухопутних сил Самооборони Японії на початку квітня. Тоді на його борту знаходилося 10 військовослужбовців. Наразі підтверджений факт загибелі п’яти осіб. Серед них – командир 8-ї дивізії генерал-лейтенант Юічі Сакамото. Також відомо про смерть інших двох офіцерів підрозділу – полковника Тору Нівата та майора Хірокі Косо.

Генерал-лейтенант Юічі Сакамото служив у Сухопутних силах самооборони Японії з 1991 року. Раніше служив начальником оперативного управління штабу Сухопутних сил самооборони Японії та командиром 12-ї бригади. Відомий спеціаліст у плануванні оборонної політики. Командування 8-ю дивізією прийняв 3 березня 2023 року.

8-а дивізія є основою Західного територіального командування Сухопутних сил самооборони Японії, яке відповідає за регіони Кюсю та наближену до Китаю Окінаву. Штаб-квартира підрозділу знаходиться в місті Кумамото.

Нагадаємо, що на початку квітня 2023 року Японія оголосила про намір розмістити ракети поблизу Китаю.