Виробник F-16 погодився тренувати українських пілотів – Financial Times

Американська компанія Lockheed Martin, що виробляє літаки F-16, заявила, що готова навчити українських пілотів літати на її винищувачах, якщо країни НАТО вирішать надіслати їх на допомогу Києву. Про це повідомляє видання Financial Times.

Френк Сент-Джон – головний операційний директор Lockheed Martin, сказав у коментарі виданню: «Ми готові не лише задовольнити потреби українців з новими F-16, але також модернізувати вже виготовлені моделі під їхні потреби, підготувати їхніх пілотів та техніків для обслуговування наших машин».

Lockheed Martin – найбільший оборонний підрядник США, який втім, не бере безпосередньої участі у переговорах щодо постачання літаків Україні. В компанії підкреслили, що будь-яке рішення з цього приводу буде прийнято лише після обговорень між Україною, США та іншими західними союзниками.

За словами Сент-Джона, «українці дуже швидко вчаться і використовують західне озброєння з великою ефективністю, тому я впевнений, що українські пілоти опанують F-16 теж доволі швидко і використовуватимуть їх дуже якісно».