Військова освіта реформується до стандартів НАТО – затверджено нову концепцію

15 грудня було затверджено Політику Міністерства оборони України у сфері військової освіти. Зазначений концептуальний документ формує єдине бачення подальшого розвитку системи військової освіти у контексті реалізації стратегічного курсу України на інтеграцію у європейський та євроатлантичний простір. Це перший концептуальний документ оборонного відомства, якому підпорядковані всі військові виші країни, що передбачає докорінну зміну тої пострадянської системи що існує сьогодні .

Тимчасово виконуючий обов’язки Міністра оборони України Іван Руснак, який затвердив Політику зазначив, що розроблення документа такого ґатунку є своєчасним та логічним кроком, зважаючи на активне прагнення України долучитися до когорти держав-членів Альянсу.

«Щоб відповідати усім стандартам і вимогам НАТО українські військовослужбовці повинні демонструвати винятковий професіоналізм та взаємосумісність з іноземними колегами», — зазначив Іван Руснак та додав, що для цього оборонне відомство формує нові засади державної політики у сфері військової освіти.

За словами директора Департаменту військової науки і освіти Міністерства оборони України Володимира Мірненка, Політика дасть змогу досягти стратегічної мети — належного рівня розвитку системи військової освіти та підготовки Збройних Сил України, яка забезпечує набуття військовими фахівцями нових компетентностей, оперативної сумісності на основі принципів і стандартів НАТО.