Війна в Україні перевантажує російську економіку – британська розвідка

Загарбницька війна в Україні розв’язана країною-агресором перевантажує російську економіку. Про це повідомили аналітики Міноборони Британії в новому огляді.

Росія нарощує витрати на оборону за рахунок інших сфер. Через це ризик перегріву російської економіки залишається дуже ймовірним, зазначає відомство.

Оглядачі звертають увагу на те, що центральний банк рф підвищив свою відсоткову ставку на 1% до нової базової ставки 16%. Це вже п’яте підвищення з липня 2023 року, відтоді як базову ставку встановили на рівні 6,5%.


Водночас інфляція в Росії наприкінці минулого року продовжила прискорюватися, збільшившись до 7,5% у річному вимірі в листопаді з 6,7% у жовтні. Водночас загальна інфляція на 2023 рік майже вдвічі перевищує цільовий показник центрального банку рф.

“Продовження вторгнення РФ в Україну з високою ймовірністю негативно вплине на перспективи російської економіки”, – зазначають аналітики.

Війна поступово перевантажує російську економіку, а наслідки цих процесів першими почали відчувати на собі прості росіяни. Раніше “Військовий кур’єр” публікував аналітичний матеріал про те, що економіка рф демонструє перші ознаки колапсу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.