Вдвічі більше танків: Британія передасть Україні 28 Challenger 2

Україна запитувала у Британії 14 танків Challenger 2, однак після візиту президента Володимира Зеленського анонсувалася вдвічі більша кількість, – заявив надзвичайний і повноважний посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

– Зважаючи на об’єм допомоги Україні від Великої Британії (2,3 млрд фунтів стерлінгів у 2022 році), другий після США, чи могли б ви назвати відсоткове співвідношення між тим, що запитувала Україна, і тим, що врешті отримала?

– Чесно кажучи, навіть важко сказати. Тому що допомога від Британії перебуває в декількох площинах. Наприклад, якщо ми говоримо про військові тренування, то ми запитували одну кількість, а зараз Британія пропонує нам збільшити її в 2,5 рази на цей рік. Тобто тут можна сказати, що +250%.

Деяке озброєння, яке ми запитували – наприклад, літаки, то тут складно. Ми шукаємо варіанти. Якщо танки (Challenger 2 – ред.), то 14 танків нам пообіцяли, а в результаті візиту президента Зеленського домовлено, що ця кількість зросте вдвічі.