В Україну прибули американські танки Abrams – NYT

Перші американські танки Abrams доставили в Україну. Кількість машин у цій партії невідома.

Про це повідомляє видання NYT, яке посилається на офіційних осіб США.

Більше танків буде відправлено в найближчі місяці. Високопосадовці зазначили, що ті машини, які відправили в Україну в суботу, були першими з 31, які адміністрація Байдена пообіцяла надіслати.

M1 Abrams — американський основний бойовий танк третього покоління, який почали випускати 1979 року. Машина обладнана багатошаровою протиснарядною композитною бронею.

Особливість танка – потужний газотурбінний двигун, який працює на паливі для реактивних двигунів JP8. Він може розвивати швидкість по шосе — до 68 км/год, а по бездоріжжю – до 48 км/год. Запас ходу – 410 км.

Спочатку танк був озброєний ліцензійною версією британської 105-мм нарізної танкової гармати Royal Ordnance L7. З 1986-го їх переозброїли 120-мм гладкоствольною гарматою М256, яка була розроблена німецькою фірмою Rheinmetall AG для Leopard 2.

Важливо, що відсік для боєприпасів у танку відокремлений та ізольований від членів екіпажу – задля безпеки. Екіпаж Abrams складається із командира, навідника, заряджальника та механіка-водія.

Нагадаємо, українські танкісти пройшли навчаннях в Німеччині. Будучи там, вони показували, як виглядає робота водія-механіка американського танка Abrams M1A1 FEP.  Військовослужбовці опублікували у мережі відео з навчальних стрільб на полігоні у Німеччині.

На одному з роликів можна також побачити роботу DVE-A (Driver Vision Enhancer) – тепловізор для водія, який дозволяє бачити ворога крізь дощ, туман чи димову завісу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.