В Україні відновили виробництво 60 мм мін

Підприємство «Українська бронетехніка» відновило серійне виробництво мінометних пострілів калібру 60 мм та вже поставило Збройним Силам України понад 100 тисяч одиниць.

З початком повномасштабного вторгнення, частина виробничих потужностей підприємства була втрачена, частина опинилася на окупованих територіях. На даний момент «Українська бронетехніка» змушена в Україні роззосередити виробництво на різних виробничих майданчиках. На них вона виготовляє мінометні постріли 60 мм.

«Мінометний постріл відрізняється від міни тим, що це повністю споряджений максимальним пороховим зарядом боєприпас, герметично запакований в індивідуальний тубус. Його можна використовувати відразу на позиціях без додаткової підготовки, що додає нашим військовим мобільності. На сьогодні це єдиний мінометний постріл, який виробляється українським ВПК», – пояснив гендиректор компанії Владислав Бельбас.

На даний момент міна цього калібру є найменшою серед існуючих, але це не робить її менш результативною. Саме ці міномети у великій кількості є високоефективними протипіхотним засобом. Їх режим стрільби дозволяє виконати 15 пострілів за хвилину.

Мінометний постріл калібру 60 мм також ефективно використовувати для ураження цілей з близької відстані. Особливо корисним він може стати для військових ЗСУ в близьких контактних боях під Бахмутом, Авдіївкою та Кремінною. Максимальна дальність ураження цього боєприпасу до 2,5 км..