В Україні активізувалися шахраї, що вимагають гроші за “полонених”. Як себе поводити пояснює спеціаліст

Останнім часом у соцмережах почали з’являтися повідомлення про найаморальніший різновид телефонного шахрайства. Злодії телефонують родичам військовослужбовців та повідомляють нібито їх близький потрапив у полон. Відповідно вимагають за це гроші. Звісно полон це навіть не “дорожньо-транспортна пригода”, на таку звістку люди реагують дуже емоціонально і дуже часто сліпо вірять злочинцям.

Як себе поводити у такий ситуації? Військовий Кур’єр звернувся за роз’ясненнями до волонтерки Ірини Ширеметьєвої, яка з 2014 року сприяє державним органам в обмінах та переданнях наших бійців з полону.

Як це взагалі відбувається?

Дзвінки йдуть родичам військових, хоч і цивільним теж бували. Телефонують з невідомого номера та говорять: “Вам знайомий (ім’я близької людини – сина, брата, чоловіка тощо)? Він зараз у нас, він потрапив у полон. Бажаєте його звільнити – треба заплатити…” Надалі пропонується перевід на картку або зустріч з “посередником” для передання готівки.

І як реагувати на такий дзвінок?

ПЕРШ ЗА ВСЕ НІКОЛИ НЕ ПОЧИНАЙТЕ ПАНІКУВАТИ

Діяти треба за такою схемою:

1. Перевірити правдивість інформації.

Можна зателефонувати на особистий номер людини, яка за заявою потрапила в полон. Абонент не в мережі – це не означає, що в полоні, це цілком нормальна ситуація в деяких регіонах – втрата сигналу оператора, тому 2-3 дзвінки можуть дати результат.

Якщо є можливість – зробити дзвінок другові або людині, яка може перебувати поруч із “полоненим”.

Якщо на Ваш дзвінок відповідає незнайома людина, теж не варто одразу припускати страшні речі, телефони мають властивості губитися, до р.

2. Не намагатися діяти самостійно

Навіть якщо не змогли зв’язатися з людиною – НЕ ВИСИЛАЙТЕ ГРОШІ у спробі “вирішити” питання самостійно. Людина що знаходиться у стресовому стані приймає найчастіше помилкові або хибні рішення. Навіть якщо інформація підтвердиться – перемовинами повинні займатися професіонали.

Телефонуйте на гарячу лінію СБУ (800) 501-482 або поліцію 102. Повідомте максимально повну інформацію про вашу ситуацію: з якого номера Вам дзвонили, як представилися, що говорили, кого шукали. Надалі виконуйте усі вказівки того з ким вас з’єднають

Бережіть себе та близьких.


І звісно ж, репост. Попередьте близьких і знайомих про таких шахраїв.