В Росії проводять військову реформу – ISW

В росії проводять військову реформу, яка може бути спрямована на протистояння з країнами Балтії та Фінляндією. Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Російські військові готують правові основи для реформування Ленінградського військового округу в рамках широкомасштабної військової реформи. 8 жовтня на російському федеральному порталі проєктів нормативно-правових актів з’явився підготовлений Міністерством оборони росії указ президента щодо позбавлення Північного флоту статусу міжвидового стратегічного територіального об’єднання.

Північний флот може припинити бути окремою військово-адміністративною одиницею, рівною військовому округу. Його чотири регіони – Республіка Комі, Архангельська та Мурманська області, і Ненецький автономний округ — передадуть до складу реформованого Ленінградського військового округу.

Російський військовий аналітик Юрій Федоров вважає, що відновлення Ленінградського військового округу може означати ймовірну підготовку росії до конфліктів з країнами Балтії та НАТО.

Раніше міністр оборони рф Сергій Шойгу запропонував відновити Московський і Ленінградський військові округи на базі Західного військового округу. Згодом він натякнув, що ці військові округи активно формуються.

“Це рішення Міноборони рф вказує на те, що росія бачить потребу в реструктуризації своїх сил проти НАТО. Ймовірно, що змінювати будуть і позиції на фінському кордоні. Але залишається незрозумілим, як Росія зможе мобілізувати, навчити та організувати ці сили в нові формування військового округу”, – пишуть аналітики ISW.

Нещодавно “Військовий кур’єр” писав, що Сили оборони Фінляндії будують укріплення на кордоні з рф. Військові укладають таємні угоди із приватними землевласниками, щоб будувати на кордоні з росією фортифікаційні споруди. На цих ділянках також проводитимуть військові навчання.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.