В Італії шукають сина російського чиновника, який купував електроніку в обхід санкцій

Італійські медіа активно обговорюють втечу з-під домашнього арешту Артема Усса – сина губернатора Краснодарського краю росії Олександра Усса.

41-річний Артем Усс, який мешкає в Італії, раніше був звинувачений в США у низці тяжких злочинів. Зокрема, окружний суд штату Нью-Йорк визнав Усса-молодшого винним у відмиванні коштів, банківському шахрайстві та порушенні американського санкційного законодавства.

Так, американські прокурори звинувачують Усса-молодшого в тому, що той через мережу підставних фірм, попри офіційну заборону, продавав венесуельську нафту до росії та Китаю. На отримані кошти Усс купував компоненти електроніки, які використовуються у ВПК та завозив їх до росії. Таким чином, син російського губернатора порушував ще й американські санкції накладені на оборонний комплекс росії. Відтак, у США йому загрожує до 30 років позбавлення волі.

Артем Усс

Зрештою, американський суд видав міжнародний ордер на арешт Усса і звернувся до Італії з офіційним запитом про його екстрадицію. На минулому тижні, суд у Мілані схвалив видачу Усса-молодшого США і помістив його під домашній арешт для очікування екстрадиції. Втім, три дні тому, Усс втік з-під арешту, зрізавши електронний браслет.

Італійські медіа вважають, що втекти Уссу-молодшому допомогли російські спецслужби. Вони ж допомогли Уссу й організувати цілу підпільну мережу, що займалася поставками до росії в обхід санкцій високотехнологічних товарів військового призначення.

За даними місцевих ЗМІ, втікач може досі знаходитись в Італії. Зокрема, на Сардинії, де у нього є нерухомість і навіть відкриті рахунки в місцевому банку. Італійська поліція та прокуратура зараз проводять активні пошуки сина російського чиновника і закликають громадян повідомляти про його можливе місцезнаходження.