В Аргентині схвалили передачу Україні транспортних вертольотів Мі-171Е

Аргентина передасть Україні два транспортні антарктичні вертольоти Мі-171Е. Про це повідомило видання Pucara Defensa.

Машини передадуть безкоштовно завдяки підтримці США. Вартість техніки у Вашингтоні зарахують як частину оплати за літак F-16 Fighting Falcon, який отримає Аргентина.

США пропонували віддати Україні вертольоти й раніше, але попередній аргентинський уряд виступав проти.

Передача вертольотів має відбутися найближчими днями.

Один із аргентинських гелікоптерів вже два роки не використовується через проблеми з поставками деталей з підсанкційної росії.

Мі-171Е – це модифікаця гелікоптера Мі-8. Модернізована машина отримала нову силову установку та гвинт з вуглецевих матеріалів. Завдяки цьому були підвищені льотні характеристики вертольота.

Вертольоти, які передадуть Україні, розраховані на п’ять тонн вантажів. Дальність польоту машини становить 850 км.

Вертольоти обладнані додатковими баками та вантажним краном. Мі-171Е здатні брати на борт до 12 поранених бійців та працювати у складних погодних умовах.

Нагадаємо, нещодавно Аргентина обрала нового президента. Ним став Хав’єр Мілей. Багатьом виборцям він запам’ятався тим, що зробив символом своєї виборчої кампанії бензопилу як уособлення радикальних змін, які чекають на країну найближчим часом. Такий підхід спрацював, що й не дивно: зараз Аргентина потерпає від глибокої кризи. Річна інфляція в країні перевищує 140%, а двоє з п’яти аргентинців живуть у злиднях.

Але для України Мілей цікавий своїми поглядами на зовнішню політику. Попри деякі суперечливі тези — на кшталт введення долара замість песо та обіцянки ліквідувати Центробанк — у питаннях міжнародних відносин Мілей цілком послідовний. Й тут політик особливо не добирає слів. Так, наприклад, він відверто критикує владу росії та Китаю, називаючи режими цих країн комуністичними. Також новий президент Аргентини одразу дав зрозуміти Москві, що не збирається доєднуватися до БРІКС (організацію, що об’єднує Бразилію, росію,Індію, Китай та ПАР), адже не бачить свою країну у складі цього клубу автократів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.