Сили оборони Фінляндії будують укріплення на кордоні з РФ. Військові укладають таємні угоди із приватними землевласниками, щоб будувати на кордоні з Росією фортифікаційні споруди. На цих ділянках також проводитимуть військові навчання. Про це повідомляє фінське видання Helsingin Sanomat.
Шість років тому підписали перші договори, але після початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну цей напрямок роботи активізувався. “Ставлення стало явно кращим. Люди зрозуміли, про що йдеться у договорі землекористування”, – зазначили у відділі боєздатності Сил оборони.
Угоди з Силами оборони Фінляндії уклали вже десятки землевласників
“Інтерес землевласників до підвищення боєготовності Збройних сил зріс після масштабного нападу Росії на Україну наприкінці лютого 2022 року. Будівництво підготовчих укріплень – це будівництво з урахуванням потреб виняткових умов і підготовка до них”, – йдеться у повідомленні.
Перед укладанням домовленостей з власниками землі, фінські військові визначають ключові райони, де захисні споруди варто розгорнути найшвидше. У разі потреби ці укріплення розпочинають будувати за один день. Самі угоди засекречуються, а інформація про розташування укріплень є таємною. Відомо лише, що їх будують, у Східній Фінляндії.
Землевласників турбує вирубування дерев для військових потреб, а також тривалі терміни договорів. “На території є різновікові дерева, осушені болота, пагорби та орні ділянки. Раніше найбільшу загрозу тут становили хіба що місцеві олені”, – зазначає видання.
Стандартний договір фінської армії із землевласниками розрахований на 20 років. Під час підписання власник отримує разову виплату в розмірі 750 євро. А ще по 4,8 тис. євро за кожний гектар, який використовується для розгортання захисних споруд.
Сили оборони отримують право будувати укріплення, але так, щоб вони не завдавали шкоди нормальному використанню об’єкта. При цьому не виключається вирубування дерев та кущів. Також протягом 14 днів на рік військові та прикордонники можуть проводити тренування на орендованій території.
“Нарощування готовності – один із засобів впливу. Це не вторгнення в іншу країну. Це система, яка забезпечує діяльність Сил оборони та суспільства”, – вважає керівник відділу забезпечення готовності Сил оборони Фінляндії Саулі Хонгісто
За його словами, подібні угоди необхідні для підготовки до потенційної кризи без запровадження надзвичайного стану.
Нагадаємо, Румунія розгортає системи протиповітряної оборони поблизу українського кордону вздовж Дунаю. Причина – загроза атак і падіння уламків російських “Шахедів”.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.