Удар БпЛА зупинив роботу єдиного російського НПЗ на чорноморському узбережжі

Нафтопереробний завод у місті Туапсе – це єдиний російський НПЗ на чорноморському узбережжі. Завод, який щороку переробляє до 9 млн тонн сировини, зупинив роботу після пожежі, що виникла 25 січня після удару українських дронів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в галузі.

Внаслідок удару БпЛА на підприємстві згоріла вакуумна установка. Швидко відновити виробництво завод не зможе: ремонт, ймовірно, буде тривати до кінця лютого – початку березня.

Туапсинський НПЗ є найстарішим (побудований в 1929 році) та одним з 10 найбільших в Росії.

Нафтопродукти підприємства відвантажуються через термінал в Туапсе. У січні із заводу клієнтам із Малайзії, Китаю, Сінгапуру та Тайваню було відвантажено 680 тисяч тонн продукції.

НПЗ у Туапсе – це вже четвертий об’єкт нафтогазової інфраструктури рф, атакований за останній тиждень. 18 січня під ударом опинився нафтовий термінал у Ленінградській області. 19 січня дрон атакував нафтобазу, що належить “Роснафті” у місті Клинці Брянської області.

А 21 січня вибух БпЛА спричинив пожежу на терміналі компанії “Новатек” в морському порту Усть-Луга в Ленінградській області. Повністю загасити пожежу вдалося на наступний день.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.