Український снайпер розповів, як знищив окупанта на відстані 3800 м (Фото, відео)

Снайпер підрозділу контррозвідки Служби безпеки України 58-річний В’ячеслав Ковальський ліквідував російського окупанта на відстані 3800 м. Цим пострілом встановив світовий рекорд.

Про втілення рекорду військовий розповів виданню The Wall Street Journal.

Постріл він здійснив 18 листопада із позиції на правому березі Дніпра на Херсонщині. Уразив ціль, яка була на протилежному березі. В’ячеславу Ковальському допомагав напарник, який розраховував відстань, швидкість вітру, температуру і вологість повітря.

Зранку вони спостерігали за окупантами, які рубали ліс. Вважали їх незначними цілями, тому не стріляли. Ближче до обіду до них прибула група з п’яти військових. Серед них помітили офіцера.

Спочатку Ковальський зробив пробний постріл у ціль за 300 метрів від окупантів. Кулю знесло на 60 метрів. Снайпер перезарядив гвинтівку, прицілився з урахуванням відстані промаху і вистрелив.

Відео пострілу бійці опублікували у мережі. На ньому можна побачити, що куля летіла до цілі на відстані 3800 метрів майже 10 секунд.

Куля йшла по параболі на висоті близько 100 метрів вище цілі, перш ніж знизитись до потрібного рівня. Влучила в область грудей або живота ворога. Снайпер упевнений, що окупант загинув, бо куля з такою величиною і на такій швидкістю, після попадання не могла залишити живим. “Без шансів”, – каже Ковальський.

Його постріл побив попередній світовий рекорд у 3540 метрів, який був встановлений у 2017 році канадським снайпером. Він уразив терориста в Іраку з гвинтівки McMillan TAC-50.

Українська розробка

В’ячеслав Ковальський стріляв з української гвинтівки “Володар обрію” (MCR Horizon’s Lord) калібру 12,7×114 мм HL. Її розробили за участю провідних снайперів України та інженерів компанії “Володар обрію”. Вона є мультикаліберною та може бути переобладнана під шість різних калібрів.

Снайпери підрозділу контррозвідки СБУ на Херсонщині використали унікальний патрон української розробки. Він має кулю калібру 12,7 мм (.50 BMG) та переобжату гільзу від патрону калібру 14,5×114 мм, що використовується кулеметом КПВТ.

Велика кількість пороху в кулеметній гільзі дозволяє розігнати важку кулю до великої швидкості та передати їй достатню енергію для стабільного польоту на великі відстані.

Гвинтівка має довжину 1,82 метри та масу 16,7 кг. Виробник заявляв, що вона здатна вести прицільний вогонь на відстань до 3200 метрів. В ній використаний ствол американської компанії Bartlein Barrels та японський приціл. Ствольна коробка, механізми та шасі виготовлені в Україні.

Нагадаємо, нещодавно вночі біля Авдіївки на Донеччині снайпери Сил спеціальних операцій ЗСУ за годину ліквідували 12 окупантів. Ще трьох поранили. Ворожа група намагалася наблизитись до українських захисників, які тримають оборону міста. Снайпери працювали на дистанції від 920 до 1170 метрів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.