Українські військові створили засіб для боротьби з «Шахедами» (Відео)

Прототип багатоствольного кулемета “Мініган” зробили українські військові для знищення ворожих низьколітаючих безпілотників – іранських «Шахедів» та російських «Ланцетів».

У мережі з’явилося відео випробування такої зброї. Для її створення використали шість автоматів АК-74. Їх скріпили разом і встановили на станок-триногу. Для влучної стрільби додали прицілювальне кільце.

Багатоствольний кулемет “Мініган” прийняли на озброєння в американській армії 1960 року. Розроблявся для встановлення на літаках і десантно-транспортних вертольотах. Мав 6 стволів і скорострільність до 6 тис. пострілів за хвилину. Використовували кулемет безпосередньо пілоти або бортові кулеметники.

Минулого року у одному із пакетів допомоги від США оголосили про передачу великокаліберних кулеметів з тепловізійними прицілами, які призначені для боротьби з БПЛА. Їх моделі не розголошували. Тоді експерти припускали, що це могли бути саме «Мінігани».

В СРСР був аналог – чотириствольний авіаційний кулемет калібру 7,62 мм – ГШГ. Його розробили для гелікоптера Мі-24, прийняли на озброєння у 1979 році. У спареному варіанті кулемети почали встановлювати на білоруський роботизований вогневий комплекс РОК «Берсерк» у 2018 році. Техніка призначена для знищення саме малорозмірних безпілотних літальних апаратів та живої сили супротивника на відстані до 1 тис. м.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.