Українські військові почали використовувати на фронті британські танки Challenger 2 (Відео)

З’явилося відео роботи британського танка Challenger 2 в районі бойових дій на Південному напрямку. Видно, що там машина отримала додатковий захист – на борти змонтували протикумулятивні решітки.

Імовірно, відео зняли військові 82-ї окремої десантно-штурмової бригади, яка вийшла з резерву для підсилення Сил оборони у Запорізькій області.

Раніше військовослужбовці бригади опановували цю техніку у Великій Британії. За даними військових аналітиків, 82-а ОДШБр має на озброєнні 14 танків Challenger 2.

Challenger 2 – основний бойовий танк третього покоління сухопутних військ Великої Британії. Перебуває на озброєнні армій Сполученого Королівства та Оману.

Основне озброєння машини – 120-міліметрова нарізна танкова гармата L30A1 з довжиною ствола 55 калібрів. Ефективна дальність пострілу бронебійно-фугасними снарядами становить 8 км.

Додаткове озброєння включає спарений з гарматою 7,62-мм кулемет L94A1. Біля командирського люка на вежі встановлено дистанційно керований 7,62-мм кулемет L37A2.

Кількість екіпажу – 4 особи. Танк має сучасну систему управління вогнем.

У січні цього року Велика Британія заявила про надання Україні сучасних танків. Обіцяли 14 Challenger 2, але згодом цю кількість вирішили збільшити до 28. У травні глава міноборони Великобританії Бен Воллес заявив, що усі обіцяні танки передали Києву.

Українські військові відзначили маневреність Challenger 2. У Великій Британії наші воїни навчалися вести міські бої у супроводі цієї машини.

В умовах тренування танк показав, що може долати російські “зуби дракона”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.